Rebelya.pl

[Sport] [Piłka nożna] Artur Boruc kończy karierę reprezentacyjną

Redakcja Rebelya.pl , Konkret, 02.03.2017


37 - letni polski bramkarz ogłosił, że "ze względu na zdrowie i już "podeszły" wiek oraz konkurencję, która pozwala spać spokojnie" rezygnuje z występów i trenowania w reprezentacji Polski i w ostatnich latach kariery sportowej skupi się na grze w klubie. 

Obecnie Artur Boruc występuje w lidze angielskiej, w klubie AFC Bournemouth. W reprezentacji od kilku lat był drugim bramkarzem rezerwowowym i nie miał większych szans na występy w najważniejszych meczach. Jednak wcześniej był filarem reprezentacji Polski. W sumie urodzony w Siedlcach bramkarz rozegrał 64 mecze w reprezentacji w latach 2004-2016. Szczyt jego kariery zawodniczej przypadł na lata, gdy "biało-czerwoni" byli dużo słabsi niż obecnie, stąd też w reprezentacji, nie licząc udziału w Mundialu 2006 oraz Euro 2008, nie osiągnął sukcesów. Na ostatnim Euro 2016 nie wystąpił, przesiedział turniej na ławce  rezerwowych.

Dużo lepiej powodziło mu się w piłce klubowej. W sezonie 2001/2002 zdobył mistrzostwo Polski z Legią Warszawa, grając potem w Celticu Glasgow był mistrzem Szkocji. Występował też we włoskiej Fiorentinie, angielskim Southampton, a on 2014 w Bournemouth. "Ze względu na spokój ducha mojego i mojej rodziny, kończę piękna przygodę z Reprezentacja Polski w piłce nożnej. Dziękuje wszystkim szkoleniowcom z trenerem Adamem Nawałką na czele" - wyjaśnił przyczyny zakoczenia kariery reprezentacyjnej na portalu społecznościowym. "Dziękuje wszystkim za te kilkanaście lat wspólnych wzlotów i upadków. Mnóstwo emocji przed nami i już teraz w innej roli będę trzymał kciuki za Biało-Czerwonych jeszcze mocniej. Chciałbym skupić się teraz na swoim zdrowiu i pomocy kolegom z AFCB w wywalczeniu celów na ten sezon w Premiership" - dodał Boruc.

Mad, przegladsportowy.pl, niezalezna.pl

 


Redakcja Rebelya.pl

.


© 2017 Rebelya.pl