Białoruś: Zwycięstwo opozycji! Inwestor wycofał się z Kuropat (AKTUALIZACJA)

03.03.2017

Po 11-dniowej bitwie stoczonej przez działaczy opozycji o uroczyskoKuropaty, deweloper skapitulował. Zapowiedział, że nie wybuduje centrum biznesowo – handlowego tuż obok miejsca, w którym znajdują się doły śmierci skrywające szczątki setek tysięcy ofiar komunizmu. Taką informację przekazał organizator protestów, lider „Młodego Frontu” Zmicier Daszkiewicz po spotkaniu z kierownictwem „Biełrekonstrukcji”.

– Oni przekonali nas, że nie będą tam niczego budować i odchodzą – powiedział Daszkiewicz.

Opozycjonista dostał zapewnienie od inwestora, że od jutra z terenu graniczącego z miejscem, na którym w masowych grobach spoczywają ofiary egzekucji dokonywanych przez NKWDrobotnicy wywiozą materiały budowlane i sprzęt, a w poniedziałek usuną ogrodzenie.

AKTUALIZACJA:

7 marca rano, przy wyjściu z domu został zatrzymany jeden z obrońców Kuropat, działacz Młodego Frontu Siergiej Palczewski. To on w akcie desperacji położył się pod koła samochodu ciężarowego i przykuł kajdankami do zderzaka ciężarówki, by powstrzymać budowę obiektu powstającego na miejscu stalinowskich represji.

Jak informuje agencja BelaPAN, we wtorek Siergiej Palczys stanął przed sądem. Za udział w obronie Kuropat został skazany na 10 dni aresztu.

Za: Kresy24.pl

Przeczytaj także
Represje na Białorusi

Prawnicy z organizacji "Platforma", żądają od Prokuratora Generalnego przedstawienia materiałów, na podstawie których wszczęta została sprawa karna przeciwko członkom organizacji "Biały Legion". Obrońcy praw człowieka wydali oświadczenie, w którym wyrazili zaniepokojenie naruszeniem praw "legionistów", i apelują o zaprzestanie rozpowszechniania niepotwierdzonych informacji, których celem jest stworzenie negatywnego wizerunku oskarżonych w tej ...

22-letni obrońca Kuropat skazany na 2 lata więzienia

Dmirtij Polijenko z Mińska został skazany w październiku 2016 roku na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu za udział w "masie krytycznej". 7 kwietnia sąd w Mińsku odwiesił jednak wyrok 22-latka, ponieważ nie zrezygnował on z udziału w akcjach o charakterze politycznym i społecznym. Był jednym z tych, którzy protestowali ...

Jakóbik: Łukaszenka sprzedaje resztki suwerenności za tańszy gaz z Rosji

Prezydent Białorusi oddaje resztki suwerenności w sektorze gazowym za niższe ceny gazu. To negatywny przykład polityki energetycznej wobec Rosji.

Posowiecki system się sypie

Być może Moskwa chciała zachwiać, a może nawet obalić władzę Aleksandra Łukaszenki na Białorusi przez jakieś "orkiestrowanie" protestów. Z tym że nie oznacza to, iż gniew Białorusinów nie jest autentyczny. Sytuacja gospodarcza w kraju jest coraz gorsza. Po drugie, okazało się, że Putin sam ma kłopoty.

Brawo dla Białorusinów.

Pewnie dziadek kierował rozstrzeliwaniem, a wnuczek chce teraz budować.

Budują tożsamość na tym mordzie i dobrze, kto zna bukwy niech poczyta komenty pod klipem, piękna linia podziału swój - kacap:

https://www.youtube.com/watch?v=39jMugc6eHE

Але гэта не забыта, і ні хто з іх не забыты,
З тых хто ў Курпатах без віны забіты.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.