Białoruś: Zwycięstwo opozycji! Inwestor wycofał się z Kuropat (AKTUALIZACJA)

03.03.2017

Po 11-dniowej bitwie stoczonej przez działaczy opozycji o uroczyskoKuropaty, deweloper skapitulował. Zapowiedział, że nie wybuduje centrum biznesowo – handlowego tuż obok miejsca, w którym znajdują się doły śmierci skrywające szczątki setek tysięcy ofiar komunizmu. Taką informację przekazał organizator protestów, lider „Młodego Frontu” Zmicier Daszkiewicz po spotkaniu z kierownictwem „Biełrekonstrukcji”.

– Oni przekonali nas, że nie będą tam niczego budować i odchodzą – powiedział Daszkiewicz.

Opozycjonista dostał zapewnienie od inwestora, że od jutra z terenu graniczącego z miejscem, na którym w masowych grobach spoczywają ofiary egzekucji dokonywanych przez NKWDrobotnicy wywiozą materiały budowlane i sprzęt, a w poniedziałek usuną ogrodzenie.

AKTUALIZACJA:

7 marca rano, przy wyjściu z domu został zatrzymany jeden z obrońców Kuropat, działacz Młodego Frontu Siergiej Palczewski. To on w akcie desperacji położył się pod koła samochodu ciężarowego i przykuł kajdankami do zderzaka ciężarówki, by powstrzymać budowę obiektu powstającego na miejscu stalinowskich represji.

Jak informuje agencja BelaPAN, we wtorek Siergiej Palczys stanął przed sądem. Za udział w obronie Kuropat został skazany na 10 dni aresztu.

Za: Kresy24.pl

Przeczytaj także
Nie słabną protesty na Białorusi. Będzie stan wyjątkowy?

Reżimowi Aleksandra Łukaszenki puszczają nerwy. Gdy 17 lutego po raz pierwszy na ulicę wyszli Białorusini, by zaprotestować przeciwko "podatkowi od darmozjadów", władze praktycznie nie reagowały. Chcąc uspokoić nastroje w społeczeństwie, 9 marca prezydent zapowiedział moratorium na egzekwowanie podatku na rok, ale jego obietnice nie uspokoiły Białorusinów. Przeciwne nastąpiła ich eskalacja. ...

Nie możemy przegrać wojny informacyjnej z Rosją

O biegu "Tropem Wilczym", stosunkach polsko-ukraińskich i rosyjskiej wojnie propagandowej mówi redaktor naczelny portalu Kresy24.pl Dominik Szczęsny-Kostanecki w rozmowie z Radem Wnet.

Fala protestów na Białorusi

Mieszkańcy kilku obwodowych miast Białorusi wyszli w miniony weekend na demonstracje. Mimo zakazu władz protestowali przeciwko podatkowi od bezrobocia, tzw. "podatkowi od pasożytnictwa". Jak donoszą media, największa - kilkutysięczna akcja protestu odbyła się w w Homlu. Demonstrujący żądali dymisji Łukaszenki.

Pierwsi turyści przyjechali na Białoruś bez wiz

Niedzielny poranek 12 luty 2017. Na międzynarodowym lotnisku Mińsk - 2, przedstawiciele władz oczekują na pierwszego turystę, który skorzysta z możliwości pięciodniowego pobytu na Białorusi bez konieczności posiadania wizy. Obecny wśród oczekujących wiceminister sportu spodziewa się przyjezdnych z UE lub Stanów Zjednoczonych, bo tam żyje duża diaspora białoruska. A tu ...

Brawo dla Białorusinów.

Pewnie dziadek kierował rozstrzeliwaniem, a wnuczek chce teraz budować.

Budują tożsamość na tym mordzie i dobrze, kto zna bukwy niech poczyta komenty pod klipem, piękna linia podziału swój - kacap:

https://www.youtube.com/watch?v=39jMugc6eHE

Але гэта не забыта, і ні хто з іх не забыты,
З тых хто ў Курпатах без віны забіты.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.