Dymisja zarządu Grupy PKP. Prokuratura stawia zarzuty

04.03.2017

Rada Nadzorcza PKP odwołała zarząd spółki. To pokłosie śledztwa CBA w sprawie domniemanej nieprawidłowości przy zawieraniu umowy na zabezpieczenie antyterrorystyczne kolei podczas zeszłorocznych Światowych Dni Młodzieży.

"W związku z zarzutami postawionymi przez prokuraturę w Warszawie prezesowi i członkom zarządu PKP S.A. w sprawie oszustwa na szkodę PKP S.A., nadzwyczajne walne zgromadzenie PKP S.A. podjęło decyzję o odwołaniu z funkcji prezesa zarządu PKP S.A. Mirosława P. oraz członków zarządu - Cecylii L., Michała B. oraz Marka M." - podało Ministerstwo Infrastruktury.

Czterem członkom zarządu ogłoszono zarzuty niegospodarności i nieumyślnego wyrządzenia szkody na kwotę 1,9 mln zł - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Grozi im do 3 lat więzienia, ale nie zastosowano wobec nich środków zapobiegawczych. Chodziło o umowę z 2016 roku z jedną warszawskich spółek na prowadzenie profilaktyki dotyczącej zagrożenia terroryzmem bombowym w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

W czwartek Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o zatrzymaniu w tej sprawie pięciu osób.

Więcej szczegółów tutaj.

Tymczasem odwołany członek zarządu PKP SA dr Michał Beim wydał oświadczenie na facebooku, z którego wynika, że to on jako cżłonek zarządu zlecił kontrolę w sprawie wspomnianej umowy. Szczegóły tutaj.

Oprac. Mad, money.pl, rynek-kolejowy.pl

Przeczytaj także
"Powraca" dworzec Warszawa Główna

PKP Polskie Linie Kolejowe SA poinformowały, że ogłoszony został przetarg na projekt i przebudowę dworca Warszawa Główna oraz szlaków kolejowych prowadzących do stacji. Od 1997 roku ta część Warszawy jest wyłączona z ruchu kolejowego, znajduje się tam muzeum kolejnictwa.

Prawdziwego Mazowsza nie da się poznać w drodze do Warszawy. Rozmowa z Lechosławem Herzem, autorem książki "Podróże po Mazowszu"

- Przyjezdni spoza Mazowsza nie zobaczą z okien pociągu lub samochodu nieprawdopodobnej urody Wisły pod Górą Kalwarią, ze skarpy koło Wyszogrodu i Płocku, albo wśród rozległych łąk w dolinie Bugu koło Kamieńczyka i Broku, lub Narwi koło Pułtuska i Różana. Trzeba założyć na nogi wygodne buty i wziąć do ręki ...

Ruszyła linia kolejowa z Chin do Wielkiej Brytanii

Ruszyl pierwszy pociąg towarowy z miasta Yiwu w Chinach do Londynu. Pokonanie trasy o długości ok. 12 tys. kilometrów trwać będzie 18 dni.

Kijowska "moda na Polaków"

W Ukrawtodor (ukraińskiej agencji drogowej), jednym z najbardziej skorumpowanych państwowych przedsiębiorstw, rozpoczął urzędowanie Sławomir Nowak, były minister transportu w rządzie Donalda Tuska. Jego sukcesy i upadki będą wpływały na to, jak postrzega się Polskę nad Dnieprem - pisze Jerzy Wojcicki*.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.