Rebelya.pl

Dymisja zarządu Grupy PKP. Prokuratura stawia zarzuty

Redakcja Rebelya.pl , Konkret, 04.03.2017


Rada Nadzorcza PKP odwołała zarząd spółki. To pokłosie śledztwa CBA w sprawie domniemanej nieprawidłowości przy zawieraniu umowy na zabezpieczenie antyterrorystyczne kolei podczas zeszłorocznych Światowych Dni Młodzieży.

"W związku z zarzutami postawionymi przez prokuraturę w Warszawie prezesowi i członkom zarządu PKP S.A. w sprawie oszustwa na szkodę PKP S.A., nadzwyczajne walne zgromadzenie PKP S.A. podjęło decyzję o odwołaniu z funkcji prezesa zarządu PKP S.A. Mirosława P. oraz członków zarządu - Cecylii L., Michała B. oraz Marka M." - podało Ministerstwo Infrastruktury.

Czterem członkom zarządu ogłoszono zarzuty niegospodarności i nieumyślnego wyrządzenia szkody na kwotę 1,9 mln zł - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Grozi im do 3 lat więzienia, ale nie zastosowano wobec nich środków zapobiegawczych. Chodziło o umowę z 2016 roku z jedną warszawskich spółek na prowadzenie profilaktyki dotyczącej zagrożenia terroryzmem bombowym w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

W czwartek Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o zatrzymaniu w tej sprawie pięciu osób.

Więcej szczegółów tutaj.

Tymczasem odwołany członek zarządu PKP SA dr Michał Beim wydał oświadczenie na facebooku, z którego wynika, że to on jako cżłonek zarządu zlecił kontrolę w sprawie wspomnianej umowy. Szczegóły tutaj.

Oprac. Mad, money.pl, rynek-kolejowy.pl


Redakcja Rebelya.pl

.


© 2017 Rebelya.pl