Rebelya.pl

Nowa książka Jacka Mateckiego. Premiera i spotkanie z autorem

Redakcja Rebelya.pl , Konkret, 08.03.2017


"Dramat numer trzy" to najnowsza pozycja w dorobku znanego m.in. z łamów portalu Rebelya.pl pisarza, podróżnika i fotografa Jacka Mateckiego.

Jak podaje wydawca, Trzecia Strona, "tym razem nie jest to rzecz o całej Rosji, lecz o jednym dziwnym miejscu na jej głębokiej prowincji... teatrze w  niegdysiejszym „zakazanym mieście” położonym daleko na Uralu."

"W roku 2016 spędziłem tam kilka miesięcy. Wystawiają w nim Szekspira, Gogola, sztuki o miłości, o "prawdziwej" historii, spektakle dla dzieci i coś, co jest podobne do sitkomu... Przychodzi sto, w porywach sto pięćdziesiąt osób. Podglądałem próby od kulis, przesiadywałem w garderobach, bawiłem się na jubileuszowych bankietach i jeździłem z trupą na gościnne występy aż do samego Jekatyrenburga. Przy okazji poznałem jak działa rosyjska cenzura, widziałem grę wielkich aktorów nie mających żadnej nadziei na sławę, byłem świadkiem skandali i pracy reżysera, który z miłości zniszczył własne przedstawienie..." - opowiada Jacek Matecki.

Rozpoczęcie spotkania 9 marca 2017 roku o godz. 19.00 w Faktycznym Domu Kultury w Warszawie, ul. Gałczyńskiego 12. Dyskusję poprowadzi aktorka Joanna Moro.

Więcej na temat książki tutaj.


Redakcja Rebelya.pl

.


© 2017 Rebelya.pl