W 100. rocznicę Objawień Fatimskich - kanonizacja Franciszka i Hiacynty

20.04.2017

13 maja w Fatimie odbędzie się uroczystość kanonizacyjna Hiacynty i Franciszka Marto – postanowiono podczas konsystorza w sprawie kanonizacji, któremu przewodniczył papież Franciszek.

Franciszek Marto (1908-1919) i Hiacynta Marto (1910-1920) zostali ogłoszeni błogosławionymi w 2000 r. przez papieża Jana Pawła II. Obecnie trwa proces beatyfikacyjny trzeciej uczestniczki objawień Maryjnych sprzed stu laty, s. Łucji Dos Santos (1907-2005). Dzieciom Matka Boża ukazała się w Fatimie w Portugalii po raz pierwszy 13 maja 1917 roku.

Oprac. Mad, gosc.pl

Przeczytaj także
"Chrześcijański kształt patriotyzmu". Dokument Konferencji Episkopatu Polski przygotowany przez Radę ds. Społecznych

"Nacjonalizm przeciwieństwem patriotyzmu. Kościół w swoim nauczaniu zdecydowanie rozróżnia szlachetny i godny propagowania patriotyzm oraz będący formą egoizmu nacjonalizm" - piszą polscy biskupi.

Abp Hoser o fenomenie Medjugorje: "Kult Matki Bożej jest tam zdrowy"

Specjalny wysłannik papieża do Medjugorje w Bośni i Hercegowinie metropolita warszawsko-praski abp Henryk Hoser mówił na konferencji prasowej w Warszawie, że wkrótce "może sie zmienić" stosunek Kościoła do tego, co się dzieje w Medjugorje.

"Chrystus żyje i pragnie zmartwychwstać w wielu twarzach"

- (Pan) żyje i pragnie zmartwychwstać w wielu twarzach, które pogrzebały nadzieję, pogrzebały marzenia, pogrzebały godność. A jeśli nie jesteśmy zdolni, aby pozwolić, żeby Duch prowadził nas na tej drodze, to nie jesteśmy chrześcijanami - mówił papież Franciszek w homilii podczas Wigilii Paschalnej w Bazylice św. Piotra w Watykanie.

Droga Krzyżowa w Koloseum. Francuska biblistka autorką tegorocznych rozważań

Anne Marie-Pelletier jest autorką rozważań i medytacji, które zostana odczytane podczas wieczornej Drogi Krzyżowej w rzymskim Koloseum z udziałem papieża Franciszka.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.