Bezrobocie w Polsce - 8,1 proc.

26.04.2017

Według wyliczeń Głównego Urzędu Statystycznego stopa bezrobocia rejestrowanego w marcu 2017 roku była niższa niż w lutym 2017 roku o 0,4 pp.

Natomiast w porównaniu z marcem 2016 roku bezrobocie spadło o 1,8 pp.

Oprac. Mad, forsal.pl

Przeczytaj także
Bezrobocie w Polsce - 7,4 proc.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce w maju tego roku wyniosła 7,4 proc.

Wysokie wpływy z VAT, niski deficyt

Ministerstwo Finansów podało najnowsze dane wykonania budżetu. Wynika z nich, że do końca maja tego roku "dziura budżetowa" wyniosła 200 mln zł., czyli 0,3 proc. limitu zapisanego w ustawie budżetowej.

Wzrost PKB Polski w I kwartale 2017 roku - 4 proc.

Główny Urząd Statystyczny potwierdził w najnowszym, zbiorczym komunikacie wcześniejsze cząstkowe wyliczenia, z których wynika, że Produkt Krajowy Polski w pierwszym kwartale tego roku był o 4 proc. większy niż w I kwartale 2016 roku.

Produkcja przemysłowa i sprzedaż detaliczna w Polsce - dane za kwiecień

W kwietniu br. odnotowano wzrost sprzedaży detalicznej w cenach stałych w skali roku o 6,7% (wobec wzrostu o 7,9% przed miesiącem oraz o 5,5% w kwietniu 2016 r.). W porównaniu z marcem br. miał miejsce spadek sprzedaży detalicznej o 1,4% (wobec spadku przed rokiem o 0,3%) - podaje Główny Urząd ...

To efekt Tuska. Wszyscy drukowali plakaty powitalne

Masa ludzi nie rejestruje się jako bezrobotni i w tym problem...

Trzeba by dokładnie przeczytać linijka po linijce raport GUS. Goście potrafią niezłe cuda wyczyniać. Pamiętam jak za rządów SLD np. tytuł raportu brzmiał "Bezrobocie spada", a w treści, na którejś stronie stało jak wół, że rośnie. Ale i faktycznie wtedy spadło - liczba nowych zarejestrowanych. :) Natomiast liczba wyrejestrowanych rosła jak na drożdżach.

Napisał/a: Unknown_User

Masa ludzi nie rejestruje się jako bezrobotni i w tym problem...

A nie jest tak, że rejestrują się nawet pracujący na czarno? Chyba w temacie ubezpieczenia zdrowotnego nic się nie zmieniło. Jedyna grupa, która na logikę mogłaby się nie rejestrować, to zostające w domu żony bogatych mężów objętych ich składką zdrowotną, ale nie wydaje mi się, że jest ich aż tak dużo.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.