Bezrobocie w Polsce - 8,1 proc.

26.04.2017

Według wyliczeń Głównego Urzędu Statystycznego stopa bezrobocia rejestrowanego w marcu 2017 roku była niższa niż w lutym 2017 roku o 0,4 pp.

Natomiast w porównaniu z marcem 2016 roku bezrobocie spadło o 1,8 pp.

Oprac. Mad, forsal.pl

Przeczytaj także
Produkcja przemysłowa i sprzedaż detaliczna w Polsce - dane za kwiecień

W kwietniu br. odnotowano wzrost sprzedaży detalicznej w cenach stałych w skali roku o 6,7% (wobec wzrostu o 7,9% przed miesiącem oraz o 5,5% w kwietniu 2016 r.). W porównaniu z marcem br. miał miejsce spadek sprzedaży detalicznej o 1,4% (wobec spadku przed rokiem o 0,3%) - podaje Główny Urząd ...

Polska–Francja. Kto kogo wyzyskuje

Francuzi w sprawach gospodarczych to wyjątkowi hipokryci. Krytykują polskie koszty pracy, zarabiając na nich. Unikają prywatyzacji własnych przedsiębiorstw, za to ochoczo prywatyzują zagraniczne. Nie dopuszczają do ekspansji hipermarketów nad Sekwaną, ale gremialnie otwierają je gdzie indziej.

Produkcja przemysłowa w Polsce - najnowsze dane

Według danych Eurostatu, produkcja przemysłowa w Polsce wzrosła w marcu 2017 roku o 8,7 proc. w porównaniu do marca 2016 roku.

Produkcja przemysłowa w Polsce wzrosła

Według wyliczeń Głównego Urzedu Statystycznego produkcja przemysłowa w Polsce wzrosła w marcu 2017 roku o 11,1 proc. w porównaniu do marca zeszłego roku.

To efekt Tuska. Wszyscy drukowali plakaty powitalne

Masa ludzi nie rejestruje się jako bezrobotni i w tym problem...

Trzeba by dokładnie przeczytać linijka po linijce raport GUS. Goście potrafią niezłe cuda wyczyniać. Pamiętam jak za rządów SLD np. tytuł raportu brzmiał "Bezrobocie spada", a w treści, na którejś stronie stało jak wół, że rośnie. Ale i faktycznie wtedy spadło - liczba nowych zarejestrowanych. :) Natomiast liczba wyrejestrowanych rosła jak na drożdżach.

Napisał/a: Unknown_User

Masa ludzi nie rejestruje się jako bezrobotni i w tym problem...

A nie jest tak, że rejestrują się nawet pracujący na czarno? Chyba w temacie ubezpieczenia zdrowotnego nic się nie zmieniło. Jedyna grupa, która na logikę mogłaby się nie rejestrować, to zostające w domu żony bogatych mężów objętych ich składką zdrowotną, ale nie wydaje mi się, że jest ich aż tak dużo.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.