Są pieniądze na budowę tunelu pod łączącego wyspy Wolin i Uznam

28.04.2017

Prezydent Śwonoujścia Janusz Żmurkiewicz i p.o. dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych Mieczysła Gorgol podpisali umowę na dofinansowanie ze środków UE tunelu pod Świną, łaczącego obie części Świnoujścia.

Umowę podpisano uroczyście na promie kursującym przez cieśninę. Obecni byi także minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk oraz wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński.

Wstępny koszt inwestycji to ok. 950 mln zł., a planowany termin ukończenia to koniec 2021 roku.

Oprócz umowy na sfinansowanie i budowę tunelu podpisano także jeszcze umowę - ws. inwestora zastępczego.

Oprac. Mad, niezalezna.pl

Przeczytaj także
"Powraca" dworzec Warszawa Główna

PKP Polskie Linie Kolejowe SA poinformowały, że ogłoszony został przetarg na projekt i przebudowę dworca Warszawa Główna oraz szlaków kolejowych prowadzących do stacji. Od 1997 roku ta część Warszawy jest wyłączona z ruchu kolejowego, znajduje się tam muzeum kolejnictwa.

Będzie rozbudowa Gazoportu w Świnoujściu

GAZ-SYSTEM podjął decyzję o rozbudowie Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Po zakończeniu prac jego moce regazyfikacyjne wzrosną z obecnych 5 mld m3 do 7,5 mld m3 gazu ziemnego rocznie - podaje spółka Skarbu Państwa w specjalnym komunikacie.

Sejm podjął decyzję w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej. Niemal wszyscy posłowie za

Sejm przyjął ustawę o budowie przekopu przez Mierzeję Wiślaną łączącego Bałtyk z Zalewem Wiślanym. Koszt to około 880 mln złotych.

Jakóbik: Służby ostrzegają. Nord Stream 2 to narzędzie wojny informacyjnej [Analiza]

Skoro los kontrowersyjnego projektu Nord Stream 2 zależy od polityków, być może powinni oni skorzystać z ostrzeżeń służb specjalnych i zablokować ten projekt. Ostrzegają przed nim służby szwedzkie i estońskie. Przed wojną informacyjną prowadzoną przez Rosję przestrzega także kontrwywiad Czech. Nord Stream 2 jest jej kolejnym narzędziem - pisze Wojciech ...

super, że UE dała 85 proc.
resztę dołoży prezydent (do niedawna w SLD) wspierany przez koalicję PO-PiS-Grupa Morska.

Napisał/a: Gatsby

super, że UE dała 85 proc.
resztę dołoży prezydent (do niedawna w SLD) wspierany przez koalicję PO-PiS-Grupa Morska.

dala, a wie kolega ile my dajemy? http://m.money.pl/wiadomosci/artykul/polska-platnikiem-netto-to-juz-pewne-w-2016,17,0,2027025.html
http://www.uwazamrze.pl/artykul/981500/doplacamy-do-unii

Napisał/a: Roberto Carlosa wie kolega ile my dajemy?

coś tam wiem.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.