Irlandia Północna a sprawa polska

04.05.2017

Donald Tusk twórczo przenosi na grunt europejski swoje piarowe sztuczki z Polski. I co mu kto zrobi?

Oto do czego są zdolni eurokraci z Brukseli z naszym Tuskiem na czele! Zwęszyli, że 56 procent wyborców w Irlandii Północnej jest za pozostaniem w Unii i dawaj rozgrywać tę kartę. Niejaki Tusk oświadczył, że rząd brytyjski musi rozwiązać najpierw problem Ulsteru, zanim zacznie na serio rozmowy o wyjściu z Unii.

Ten genialny plan sprowadza się do tego, że Irlandia Północna połączy się z resztą Irlandii, co oznacza, że protestanci będą żyć z w zgodzie katolikami. Słowem, wilk legnie obok jagnięcia, byle tylko Unia się nie rozpadła. Nic to, że inne sondaże wskazują, że tylko 22 procent gości z Ulsteru chce połączenia z Irlandią właściwą, zaś 65 procent jest zadowolonych z bycia częścią wielkiej Brytanii. Nic to, że kilkanaście lat temu skończył się krwawy irlandzki dramat, a rany się nie całkiem zabliźniły i wybuch nowej wojny jest wielce prawdopodobny. Ważne, aby dokopać Brytolom. Doprawdy, o większy zbrodniczy idiotyzm trudno. Tusk twórczo przenosi na grunt europejski swoje piarowe sztuczki z Polski i co mu kto zrobi?

Sprawa ma także i inny polski wymiar, który ma może trochę posmaku political – fiction, ale warto go rozważyć. Nikt nie ma chyba wątpliwości, że Anglia zechce się odmachnąć i zdzielić w pysk Niemcy, które za tym niechybnie stoją. Gdzie to zrobi? Ano, tam gdzie zawsze, czyli na… Wschodzie. Jest bowiem taki kraj w którym znajdą się politycy chętni do uprawiania polityki za dobre angielskie słowo poparte plikiem funtów, czy zgoła ze zwykłego idiotyzmu. Wszyscy znamy ten kraj i to jak na tym wychodził.

Tow. Mauzer

fot. Keith Ruffles, Creative Commons Attribution 3.0 Unported

Przeczytaj także
Jakóbik: Trump chce sprzedać LNG z USA. Polska ma wybór

Wystąpienie prezydenta USA podczas wspólnej konferencji z polskim przywódcą przejdzie do historii. Było okazją do spekulacji na temat ceny dostaw amerykańskiego LNG do Polski. Pojawiły się przekłamania i nadużycia.

Polska kupi rakiety Patriot

System obrony przeciwrakietowej ma trafić do Polski w najnowocześniejszej konfiguracji, dostosowanej do sytuacji geopolitycznej i wymogów polskiej armii, zwłaszcza w kontekście zagrażających Polsce rakiet Iskander.

Jakóbik: Orlen zostaje w Możejkach. Wraca geopolityka Lecha Kaczyńskiego

Nie lubię słowa "geopolityka". Ale w kontekście tego, co osiągnął PKN Orlen na Litwie można chyba go użyć. Polska i Litwa dokonują geopolitycznego, nowego otwarcia. Polacy zostają w Możejkach. W tle jest dziedzictwo polityki wschodniej Lecha Kaczyńskiego - pisze Wojciech Jakóbik.

Niemcy: Kanclerz Angela Merkel zmienia zdanie w sprawie "małżeństw homoseksualnych"

Jeszcze w 2015 roku Angela Merkel mówiła "osobiście uważam, że małżeństwo oznacza kobietę i mężczyznę, którzy żyją razem". Teraz mówi, że zmienia zdanie pod wpływem spotkania z parą lesbijek, które wychowują ośmioro adoptowanych dzieci.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.