Irlandia Północna a sprawa polska

04.05.2017

Donald Tusk twórczo przenosi na grunt europejski swoje piarowe sztuczki z Polski. I co mu kto zrobi?

Oto do czego są zdolni eurokraci z Brukseli z naszym Tuskiem na czele! Zwęszyli, że 56 procent wyborców w Irlandii Północnej jest za pozostaniem w Unii i dawaj rozgrywać tę kartę. Niejaki Tusk oświadczył, że rząd brytyjski musi rozwiązać najpierw problem Ulsteru, zanim zacznie na serio rozmowy o wyjściu z Unii.

Ten genialny plan sprowadza się do tego, że Irlandia Północna połączy się z resztą Irlandii, co oznacza, że protestanci będą żyć z w zgodzie katolikami. Słowem, wilk legnie obok jagnięcia, byle tylko Unia się nie rozpadła. Nic to, że inne sondaże wskazują, że tylko 22 procent gości z Ulsteru chce połączenia z Irlandią właściwą, zaś 65 procent jest zadowolonych z bycia częścią wielkiej Brytanii. Nic to, że kilkanaście lat temu skończył się krwawy irlandzki dramat, a rany się nie całkiem zabliźniły i wybuch nowej wojny jest wielce prawdopodobny. Ważne, aby dokopać Brytolom. Doprawdy, o większy zbrodniczy idiotyzm trudno. Tusk twórczo przenosi na grunt europejski swoje piarowe sztuczki z Polski i co mu kto zrobi?

Sprawa ma także i inny polski wymiar, który ma może trochę posmaku political – fiction, ale warto go rozważyć. Nikt nie ma chyba wątpliwości, że Anglia zechce się odmachnąć i zdzielić w pysk Niemcy, które za tym niechybnie stoją. Gdzie to zrobi? Ano, tam gdzie zawsze, czyli na… Wschodzie. Jest bowiem taki kraj w którym znajdą się politycy chętni do uprawiania polityki za dobre angielskie słowo poparte plikiem funtów, czy zgoła ze zwykłego idiotyzmu. Wszyscy znamy ten kraj i to jak na tym wychodził.

Tow. Mauzer

fot. Keith Ruffles, Creative Commons Attribution 3.0 Unported

Przeczytaj także
Film fabularny o wojnie na Ukrainie pokazany na festiwalu w Cannes. Polska koproducentem

"Szron" w reżyserii litewskiego reżysera Sharunasa Bartasa - koprodukcja współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej została pokazana na 70. festiwalu w Cannes w prestiżowej sekcji Quinzaine des Realisateurs. Film podbił serca uczestników festiwalu. 23 maja widzowie oklaskiwali premierową emisję na stojąco.

Jarosław Kaczyński: mój Brat był przyjacielem Ukrainy

Poniżej publikujemy pełną wersję listu, który prezes PiS wystosował z okazji odsłonięcia 20 maja tablicy pamiątkowej prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Żytomierzu (za: Kresy24.pl).

Polska–Francja. Kto kogo wyzyskuje

Francuzi w sprawach gospodarczych to wyjątkowi hipokryci. Krytykują polskie koszty pracy, zarabiając na nich. Unikają prywatyzacji własnych przedsiębiorstw, za to ochoczo prywatyzują zagraniczne. Nie dopuszczają do ekspansji hipermarketów nad Sekwaną, ale gremialnie otwierają je gdzie indziej.

Jakóbik: Trójmorze i gaz

Jak zwykle pasjonująca konferencja GAZTERM w Międzyzdrojach w tym roku była okazją do refleksji nad potencjałem wykorzystania koncepcji Trójmorza, czyli współpracy między trzema morzami Europy Środkowo-Wschodniej, w sektorze gazowym. Wnioski nie są optymistyczne, ale jednocześnie skłaniają do przemyślenia polskiej strategii.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.