KNF zgadza się na kupno Pekao SA przez PZU

04.05.2017

"Komisja jednogłośnie stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec planowanego nabycia przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A. oraz Skarb Państwa, za pośrednictwem Polskiego Funduszu Rozwoju S.A., działającego w porozumieniu z Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń S.A., akcji Banku Polska Kasa Opieki S.A. w liczbie powodującej przekroczenie 20 proc. (jednak nie więcej niż jednej trzeciej) ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu oraz udziału w kapitale zakładowym tego banku." - czytamy w komunikacie Komisji Nadzoru Finansowego.

Oznacza to, że finalizacja transakcji faktycznego przejęcia banku Pekao SA przez spółkę Skarbu Państwa nastąpi najprawdopodobniej za około miesiąc.

Oprac. Mad, knf.gov.pl, forsal.pl

Przeczytaj także
PZU kupuje Pekao SA. I co dalej?

Po przejęciu Pekao SA przez PZU rząd będzie kontrolował dwa największe banki w Polsce, w tym główny bank korporacyjny. Daje mu to ogromne możliwości wpływania na gospodarczą rzeczywistość naszego kraju - od rynku kredytów hipotecznych po dostęp przedsiębiorstw do kapitału.

Duże transakcje na polskim rynku. PZU kupi akcje Pekao SA, Naspers sprzedał Allegro i Ceneo

Włoski właściciel UniCredit uzgodnił z Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń kluczowe parametry sprzedaży części swoich akcji Pekao SA. Z kolei Naspers sprzedał portale handlowe Allegro i Ceneo za rekordową kwotę 3,25 mld dolarów. Nabywcami są fundusze private equity Cinven, Permira oraz Mid Europa.

Sprzedaż akcji Pekao SA

UniCredit, włoski większościowy udziałowiec jednego z największych banków w Polsce, sprzedał 10 proc. akcji banku za kwotę 3,3 mld zł.

Rząd chce sprzedać akcje PGE, PZU i PKO BP

- Skarb Państwa chciałby sprzedać akcje PGE, PZU i PKO jeszcze przed końcem kadencji rządu, aby zasilić program "Inwestycje Polskie" - powiedział na serwisowi ekonomicznemu Reutersa minister skarbu Andrzej Czerwiński.

Ciekawe o ile spadnie zagraniczne zadłużenie Polski po tej transakcji...
Widziałem, że pan kiblowy założył niedawno wątek o przestrasznym wzroście tego długu.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.