CBA zatrzymuje podejrzanych w aferze reprywatyzacyjnej

11.05.2017

Na zlecenie Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali Macieja M. działającego na rynku roszczeń w Warszawie, jego syna, Macieja M., znanego warszawskiego adwokata Andrzeja M. i innych warszawskich adwokatów - Grażynę K.-B i Tomasza Ż. oraz dwóch rzeczoznawców majątkowych - Michała Sz. i Jacka R.

W ostatnich dniach CBA jest bardzo aktywne. We wtorek agenci CBA weszli do biur Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego PZU. Działają na polecenie prokuratury prowadzącej śledztwo w sprawie podejrzeń nieprawidłowości przy prywatyzacji koncernu Ciech. Z kolei funkcjonariusze z łódzkiej Delegatury CBA zatrzymali w środę siedem osób zamieszanych w obrót fikcyjnymi fakturami VAT. Podejrzani narazili Skarb Państwa na straty rzędu kilku milionów złotych.

Oprac. Mad, money.pl, wpolityce.pl

Przeczytaj także
Afera reprywatyzacyjna. Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłą urzędniczkę Ministerstwa Sprawiedliwości (AKTUALIZACJA)

Jak podawała kilka tygodni temu "Gazeta Wyborcza", zatrzymana Marzena K. to współwłaścicielka działki przy Pałacu Kultury. Prywatnie to siostra Roberta Nowaczyka - prawnika, który zreprywatyzował dla siebie i swoich klientów blisko 50 adresów w Warszawie. Na konto K. z tytułu odszkodowań reprywatyzacyjnych wpłynęło ponad 38 mln zł wypłaconych przez warszawski ...

Wszyscy jesteśmy "Artystami"

Emitowany właśnie w TVP serial "Artyści" to najlepszy od wielu, wielu lat serial obyczajowy o współczesnej Polsce. Nie ma tu sztucznych postaci i nierealnych problemów. Obraz jest niesamowicie aktualny, a wręcz wizjonerski. Pojawia się w nim nawet wątek… warszawskiej afery reprywatyzacyjnej.

Antoni Dudek: Czy HGW zatopi PO?

PO znalazła się na równi pochyłej, ale informacje o jej zgonie należy uznać za przedwczesne.

Czy będą przedtreminowe wybory w Warszawie?

"Gazeta Wyborcza" opublikowała tekst o aferze reprywatyzacyjnej w Warszawie. Są dwie interpretacje tego, co fakt ów oznacza. Pierwsza jest taka, że to po prostu czystej wody dziennikarstwo. Druga, że to jednak polityka. Jak jest w istocie? - zastanawia się Witold Jurasz.

Oby spr stało się zadość
i mam nadzieję bo kolejne jej odebranie może mnie podłamać

Ci ludzie są opozycjonistami i to jest łamanie konstytucji;]

i znowu nikogo z PO nie aresztowali?? to już jest po prostu skandal!!!

Dobrze. Ale czekam, aż poleci jakaś medialna głowa. Nie wiem czy to jest wykonalne, może gdyby Ci niżej zaczęli sypać.

Napisał/a: Gatsby

i znowu nikogo z PO nie aresztowali?? to już jest po prostu skandal!!!

Skąd wiesz..? Przynależność partyjna nie jest chyba ujawniana w takich wypadkach. Oni nawet nazwiska ukrywają pod inicjałami.

Napisał/a: post-gienekSkąd wiesz..? Przynależność partyjna nie jest chyba ujawniana w takich wypadkach. Oni nawet nazwiska ukrywają pod inicjałami.

eee, gdyby było cokolwiek, to by podano :)

Napisał/a: Gatsby eee, gdyby było cokolwiek, to by podano :)

Fakt;]
A co z wyznaniem? Oni są wierzący nasi, czy żydzi?
Bo praktykujący mamoniarze - to niewątpliwe.

Układ pozwoli na odstrzał co bardziej niewygodnych. Znane politycznie nazwiska nie ucierpią.
Co więcej - ci prawnicy przecież i tak się wykpią...

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.