Rebelya.pl

Polska kupi rakiety Patriot

Redakcja Rebelya.pl , Konkret, 06.07.2017


System obrony przeciwrakietowej ma trafić do Polski w najnowocześniejszej konfiguracji, dostosowanej do sytuacji geopolitycznej i wymogów polskiej armii, zwłaszcza w kontekście zagrażających Polsce rakiet Iskander. 

O szczegółach podpisania przez resort obrony Rzeczypospolitej oraz Departament Obrony USA porozumienia w sprawie nabycia przez Polskę systemu rakietowego Patriot poinformował Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz, przy okazji wizyty w Polsce prezydenta USA Donalda Trumpa.

– Mam zaszczyt poinformować, że dzisiaj w nocy zostało podpisane memorandum informujące, że rząd USA wyraża zgodę na sprzedanie Polsce baterii rakiet Patriot w najnowocześniejszej konfiguracji. Dokładnie takiej samej, w jakiej używać ich będą wojska Stanów Zjednoczonych – z systemem sieciocentrycznym IBCS i radarem dookólnym, opartym na technologii azotku galu. Ta konfiguracja, w której nabywamy rakiety Patriot jest specjalnie dostosowana do polskich wymogów. Polska armia będzie dysponowała najnowocześniejszym systemem obronnym i będzie mogła zapewnić narodowi pełne bezpieczeństwo – mówił szef MON na konferencji prasowej.

Za: Kresy24.pl


Redakcja Rebelya.pl

.


© 2017 Rebelya.pl