[Nasz patronat] Szkoła Rycerska - propozycja dla ambitnych, młodych Polek i Polaków

24.05.2013

Jesteś młodym człowiekiem ciekawym świata i procesów w nim zachodzących? Interesujesz się szerokim wachlarzem zainteresowań od Internetu i nowych technologii począwszy przez gospodarkę i sprawy obywatelskie aż na historii Polski skończywszy? Nieustanne wykłady ex cathedra przyprawiają cię o palpitacje serca? A może po prostu przejawiasz „niezdrowe” zainteresowanie polskim dobrem wspólnym oraz chęcią aktywnego udziału w debacie publicznej?

Jeśli tak, Szkoła Rycerska to projekt właśnie dla Ciebie! Jest to dziesięciodniowy kurs edukacji obywatelskiej, podczas którego rozwiniesz swoje umiejętności, aktywnie spędzisz czas wśród znakomitych wykładowców, a przede wszystkim nawiążesz trwałe więzi i przyjaźnie z rówieśnikami o podobnym obywatelskim zacięciu.

Program

Program Szkoły obejmuje szeroki zakres wiedzy obywatelskiej od podstaw gospodarki, przedsiębiorczości oraz historii ustrojów społecznych, poprzez retorykę oraz sztukę autoprezentacji, po efektywne metody studiowania, techniki weryfikacji i hierarchizacji informacji, umiejętności organizowania projektów obywatelskich i gospodarczych oraz znajomości najnowszych technologii.

Celem projektu jest zainspirowanie i przygotowanie uczestników do świadomego wyboru i prowadzenia osobistego rozwoju edukacyjnego i zawodowego, a zarazem przedstawienie młodym ambitnym Polakom konkretnych narzędzi do realizacji ich celów życiowych.

Wśród wykładowców Szkoły znajdują się zarówno cenione postacie z kręgów akademickich, takie jak: prof. Zofia Zielińska (UW), prof. Jacek Bartyzel (UMK) czy x. prof. Franciszek Longchamps de Berier (UJ), jak i przedsiębiorcy i eksperci w zakresie biznesu, komunikacji i prawa, absolwenci najlepszych uczelni na świecie, jak: Łukasz Urban (Yale), Iwo Bender (Columbia), Marek Niedużak (Cambridge).

Szczegóły i szczególiki

Piękna i Letnia Szkoła Rycerska jest skierowana do osób w przedziale wiekowym 18 – 24 lata. Kurs rozpoczyna się 30 sierpniawieczorem,a kończy 8 września2013 roku.

Aby wziąć udział w Szkole Rycerskiej należy wypełnić i wysłać elektroniczny formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronach internetowych projektów:

Dla Dam:        Piękna Szkoła Rycerska:  http://piekna.szkolarycerska.pl

Dla Rycerzy:   Letnia Szkoła Rycerska: http://letnia.szkolarycerska.pl.

Zgłoszenia można przesyłać do 21 czerwca b.r..

Kto stoi za całym zamieszaniem

Projekt jest organizowany przez Fundację Szkoła Rycerska, która jest społeczną instytucją wspierającą edukację i formację obywatelską młodych Polaków oraz krzewiącą etos służby publicznej. Fundacja odnosi się do tradycji Akademii Szlacheckiego Korpusu Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej – czyli królewskiej Szkoły Rycerskiej: placówki edukacyjnej, która stanowiła kuźnię wybitnych obywateli XVIII-wiecznej Rzeczypospolitej.

Jędrzej Kozak

Autor jest prezesem zarządu Fundacji Szkoła Rycerska. Absolwent Downside School w Wielkiej Brytanii jako stypendysta Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata im. Prof. Pawła Czartoryskiego. Obecnie student Politechniki Warszawskiej. Instruktor harcerski, od wielu lat związany ze środowiskiem warszawskiego szczepu 44, obecnie drużynowy 44 Warszawskiej Drużyny Harcerzy „Kedyw”. Działacz społeczny, wolontariusz oraz amator żeglarstwa.

Zobacz także:

Profil Szkoły Rycerskiej na Facebooku

Film promujący Szkołę Rycerską

na zdjęciu: zajęcia Szkoły Rycerskiej w zeszłym roku

Przeczytaj także
Wojciech Mucha: Głos Europy czy chór Kremla?

Złudna jest euforia polskich internautów oraz części mediów związana z tym, że twarde stanowisko polskiego rządu ws. relokacji emigrantów odbija się szerokim echem wśród "zwykłych Europejczyków". Narracja polskiego rządu coraz częściej staje się bowiem orężem propagandy rosyjskiej, realizującej w ten sposób własne cele.

"Bez patosu - szanujmy się nawzajem."

Z szacunkiem, ale bez patosu - w święto narodowe. Spytajmy przechodnia, czym jest data 3 maja; wielu odpowie, ale wielu przecież nie, a trochę osób mętnie. W święto chciałbym powiedzieć kilka słów. Czy nie mamy dosyć podsycania podziałów i podkreślania ważności patriotyzmu i polityki historycznej? Kto jest patriotą, jest nim. ...

Diabeł w polityce

Największy dramat polityczności tkwi w używaniu danych nam przez Stwórcę darów w sposób odwrotny: przez złamanie związków wewnętrznie wiążących stworzony przez Boga świat. Tą drogą dokonuje się zniweczenie samych podstaw prawdy, na której opiera się bycie razem, bycie we wspólnocie. Ten fałsz politycznego sprytu oddaje Ziemię we władanie ojca kłamstwa ...

Ksiądz - Żołnierz Wyklęty! Niezwykły dowódca ROAK

Bohater ziemi kielecko-radomskiej. Jego podkomendni (Żołnierze Wyklęci) prowadzili akcje zbrojne i propagandowe. W 1946 r. został pobity na śmierć przez starachowickich ubeków.

"sierpniawieczorema" - redakcyja poprawi.

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.