BADŹ SOLIDARNY Z ZYGMUNTETM KORUSEM

12.01.2014

BDŹ SOLIDARNY
Bądź SOLIDARNY ! Przyjdź na rozprawę Zygmunta Korusa - przywódcy strajku w 1968 roku w Krakowie.

Po wygranej apelacji "zabawa" w bezstronny, uczciwy proces rusza (po falstarcie 22.X.2013) jakby jeszcze raz od nowa...

Informacje o rozprawie: Wokanda w Sądzie Okręgowym, Wydz. III Karny, Kraków, ul. Przy Rondzie 7, pawilon A, sala A 108, 14.01. 2014 (wtorek), godz. 10,30 - o zadośćuczynienie za represje wobec Zygmunta Korusa, przywódcy strajku w 1968 roku w Krakowie.O rozprawie (M. Cysewski):

W Krakowie rozpoczął się od nowa proces Zygmunta Korusa - legendarnego przywódcy protestów w Krakowie w 1968 r.

Wydarzenia Marca 1968 r. zaliczają się do najbardziej zakłamanych w historii Polski ostatnich dziesięcioleci. Zostały one anektowane przez środowiska stalinowskie (tzw. „lewicę laicką”), a w rzeczywistości ich przebieg i zasięg były inne. 22 października przed Sądem Okręgowym w Krakowie - w składzie (wg wywieszonej wokandy): Aleksandra Almert (Przewodnicząca) oraz sędziowie Zygmunt Długogórski i Bogdan Jędrys - odbyła się pierwsza rozprawa wznowionego procesu (sygn. III Ko 360/13) o zadośćuczynienie, jaki w związku z represjami komunistycznymi wytoczył Zygmunt Korus, legendarny przywódca protestu w Krakowie w Marcu 1968 r., obecnie dziennikarz i szef klubu "Gazety Polskiej" w Chorzowie, nasz redakcyjny i blogerski kolega. Zygmunta Korusa reprezentuje mecenas Zbigniew Cichoń, senator Prawa i Sprawiedliwości, specjalizujący się w problematyce praw człowieka. Rozprawa trwała krótko. Prokurator obecna na sali (zob. zdjęcie poniżej) sprzeciwiła się jawności rozprawy w szczególności argumentując, że jawna rozprawa mogłaby zdenerwować świadków. Sąd odroczył proces do 14 stycznia 2014 r., by móc zadecydować, czy umożliwić dziennikarzom relacjonowanie sprawy. Sąd wskazał, że odroczenie nastąpiło także wskutek opóźnienia rozprawy tego dnia. Do opóźnienia przypuszczalnie przyczyniły się nadzwyczajne środki kontrolne, jakie sąd przyjął względem przybyłej publiczności.

RELACJA FILMOWA:

http://www.youtube.com/watch?v=J3ZjEfOIFWg

Zobacz też poprzednią rozprawę  Z. Korusa w Krakowie:

http://www.youtube.com/watch?v=F-Q1y2qeC_8

http://www.youtube.com/watch?v=VuCEl_WkPEw

xxxxx Zygmunt Korus - krytyk sztuki, Chorzów. http://naszeblogi.pl/blog/42 Zygmunt Korus (r. 1948) pochodzi spod Dęba Bartka, z Zagnańska na Kielecczyźnie. Absolwent AGH (inżynieria ekonomiczna) i UJ (historia sztuki) w Krakowie. Dziennikarz, krytyk sztuki. Organizator wystaw, plenerów, sympozjów literackich. Współpracownik radia (felietony, słuchowiska) i telewizji (audycje o plastyce). Pomysłodawca i współzałożyciel miesięcznika „Integracje” (1978) i redaktor prowadzący pismo „Sound&Vision” (2001). Opozycjonista, podczas rozruchów marcowych w 1968 r. przywódca Międzyuczelnianego Komitetu Strajkowego, więziony i skazany wyrokiem sądu, później z tzw. wilczym biletem dziennikarz represjonowany za przekonania (areszt 1982). Organizator niezależnych mityngów poetyckich „Pomówmy o wartościach” (Chorzów 1980, 81, 82). Rzecznik prasowy śląskiej „Solidarności”, z jej ramienia kurator spektaklu „Tragedia Romantyczna Dziady-Kordian” (Katowice, Spodek 1981). Członek byłego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich do chwili jego rozwiązania w stanie wojennym. W 40. rocznicę Marca 1968 odznaczony, z rekomendacji prezesa IPN-u, śp. Janusza Kurtyki, przez Prezydenta Rzeczypospolitej, śp. Lecha Kaczyńskiego - Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.


Przeczytaj także
PRÓBY OBALENIA RZĄDU PREMIER BEATY SZYDŁO

INŻYNIEROWIE ZBIOROWEJ HISTERII MAJĄ CHYTRY PLAN: "WYŁĄCZMY RZĄD"

IMPERATYW MORALNY DONALDA TUSKA Z MAŁGOŚKĄ W TLE

"Józef, dziadek Donalda Tuska, był oficerem SS i miał brać udział w zbrodniach nazistowskich"

FELIETON OKAZJONALNY

DURNY TOTALNY CYRK BALCEROWICZOWSKO - MICHNIKOWSKI

Copyright © 2011 Rebelya.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.