Lampy sterowane telefonem i aplikacją od Steinel

lampy steinel sterowane telefonem

W ciągu kilku ostatnich lat rynek oświetlenia zdecydowanie się poszerzył. W sprzedaży dostępnych jest coraz więcej ciekawych rozwiązań i nie mówimy tu już tylko o wbudowanych panelach led, które mogą świecić przez wiele lat bez konieczności wymiany, ale o dodatkowych funkcjach, które znacznie ułatwiają codzienne życie. Wbudowane ściemniacz, możliwość zmiany koloru światła, włączanie lampy za pomocą pilota, no i przede wszystkim sterowanie lamp za pomocą aplikacji na smartfony, bez których dzisiaj chyba nikt już nie wyobraża sobie swojego dnia.

Steinel – lider na rynku nowoczesnego oświetlenia

Zdecydowanym liderem oświetlenia z możliwością sterowania telefonem, jest niemiecka marka Steinel, która na pierwszym miejscu stawia innowacyjność oferowanych przez siebie produktów. Co więcej, marka oferuje oświetlenie nie tylko do domów, ale też na zewnątrz. Dzięki temu umożliwia inteligentne oświetlenie tarasu, ogrodu i podjazdu.

lampa z aplikacją do sterowania

Steinel to marka, która nie spoczywa na laurach. Stale unowocześnia swoje produkty i poszukuje nowych, innowacyjnych rozwiązań, które może zaoferować swoim Klientom. To właśnie dzięki tej ciągłej pracy, Steinel jest liderem na rynku inteligentnego oświetlenia. Autoryzowanym sklepem, w którym kupisz lampy Steinel jest ardant.pl

Jak działa oświetlenie z aplikacją?

Wiele osób może obawiać się, że oświetlenie sterowane aplikacją nie jest dla niego, że instalacja i obsługa mogą być za trudne i zbyt skomplikowane. Nic bardziej mylnego. Instalacja takiego oświetlenia niczym nie różni się od montażu klasycznych lamp. Warto wiedzieć także, że zarządzanie lampą z poziomu aplikacji jest tylko dodatkową opcją, a nie koniecznością. W razie potrzeby spokojnie można włączyć oświetlenie tradycyjnym włącznikiem ściennym.

Co do samej aplikacji, jest ona bardzo łatwa i intuicyjna, na pewno każdy poradzi sobie z jej obsługą. Nie trzeba obawiać się także dodatkowych kosztów z nią związanych. Aplikacja jest do pobrania zupełnie za darmo, zarówno dla użytkowników Androida, jak i iOS. Użytkownicy na stałe będą mieli dostęp zarówno do aplikacji, jak i do wszystkich aktualizacji. Lampy połączone są z aplikacją za pomocą Bluetooth, mają też funkcję zapamiętywania włączonych ustawień.

Co daje mi aplikacja?

No dobrze, czas przejść do konkretów. Czy taka aplikacja na pewno jest Ci potrzebna i co może Ci zaoferować? Jeśli zależy Ci na dobrym oświetleniu całej przestrzeni, nie tylko wybranego punktu, aplikacja daje możliwość łączenia poszczególnych lamp w grupy. Po takim połączeniu lampy mogą włączać się jednocześnie lub szeregowo, na przykład w korytarzu lub przed domem. Tak, by tworzyć świetlny szpaler. Dodatkowo aplikacja umożliwia ustawienie mocy świecenia, a w niektórych przypadkach także koloru.

W lampach z wbudowanymi czujnikami ruchu i zmierzchu, za pomocą aplikacji w łatwy sposób można ustawić zakres jaskości lub ruchu, po wykryciu którego poszczególne lampy zostaną uruchomione.

Aplikacja daje też możliwość ustawienia lamp w wybranych godzinach. Oto przykładowe, możliwe ustawienie: lampy przed domem mogą świecić pełną mocą od zmroku do 22.00, a później mogą przejść w ekonomiczny tryb aż do świtu, następnie mogą się wyłączyć, by ponownie uruchomić się kolejnego wieczoru. Wszystko można ustawić tak, by jak najlepiej sprawdzało się w danej przestrzeni i sytuacji.

Oświetlenie sterowane aplikacją może wydawać się niektórym niezbyt konieczną nowinką technologiczną, jednak warto wziąć pod uwagę, że rynek oświetlenia rozwija się w bardzo szybkim tempie i już za kilka lat tego typu rozwiązania mogą być bardzo powszechne. Może warto już dziś zastanowić się nad takim oświetleniem. W końcu lampy marki Steinel to oświetlenie na długie lata, z pewnością nie trzeba będzie ich wymieniać zbyt często.

Rekomendowane artykuły