Lampy dekoracyjne do wybranych pomieszczeń

Klasyka gatunku

Oczywiście nie możemy mówić o lampach pomijając temat numer jeden, czyli sypialnię. To tutaj małe lampki przydają nam się najczęściej. Tak, jak wspomnieliśmy we wstępie, zazwyczaj kojarzy nam się ono z klasyczną lampą stołową postawioną obok łóżka, ale czy rzeczywiście tylko tak można zaaranżować to pomieszczenie? Oczywiście ten sposób jest bardzo efektowny i elegancki, doskonały do wnętrz w stylu klasycznym czy modern classic. Lampy z abażurami tworzą wyjątkowo nastrojową atmosferę i pięknie współgrają ze szlachetnymi tkaninami i klasycznymi meblami. Poniżej przestawiamy Wam kilka naszych propozycji i ciekawych inspiracji:

 1. Astoria
 2. Cutie 
 3. Montana
 4. Lessina
 5. Giardino 
 6. Lincoln
 7. Waldorf
 8. Rive Gauche
 9. Venice

Ale co z pomieszczeniami bardziej nowoczesnymi i designerskimi? Od takich wnętrz oczekujemy raczej czegoś mniej oczywistego, a więc proszę bardzo. Opcji jest bardzo dużo. https://lumigo.pl/

Po pierwsze, lampy wiszące. Tak, lampy wiszące, jako lampki nocne. To rozwiązanie, które ma sporo zalet, a najlepszą z nich jest, według nas, wolne miejsce na niedużej szafce nocnej;), bo przecież niektóre są naprawdę malutkie i kiedy postawimy na nich lampę pozostaje mało miejsca na inne potrzebne wieczorem drobiazgi. Wybierając lampę wiszącą zwróć uwagę na to, by zawieszenie było odpowiednio długie – lampa powinna wisieć ok. 70cm nad górną krawędzią materaca. Klosz nie może być za duży, najlepiej otwarty w dół lub całkowicie zamknięty, aby równomiernie rozpraszał światło. Pamiętaj, że ma to być lampa dodatkowa, więc nie może być większa od żyrandola lub lampy wiszącej w centralnym punkcie pokoju.

Sprawdź kilka naszych propozycji i inspiracji lamp wiszących:

 1. Embla
 2. Chimes
 3. Monsoon
 4. Fabian Vertical
 5. Nevill
 6. Alva
 7. Strap
 8. Ball
 9. Pure

Po drugie, kinkiety. To rozwiązanie równie funkcjonalne, co lampy wiszące. W zależności od rodzaju kinkietu można wybrać je do pomieszczeń klasycznych – eleganckie kinkiety z klasycznymi abażurami i ze sznurkowym włącznikiem zamontowane po obu stronach łóżka lub na środku. W nowoczesnych aranżacjach można postawić na metalowe, minimalistyczne kinkiety. Szczególnie ciekawie prezentują się modele na wysięgnikach, za pomocą których można regulować kątem padania światła. Takie kinkiety wybierane są przez osoby, które wieczorami lubią oddać się ulubionej lekturze. Co do lektury, w sprzedaży pojawiły się też kinkiety przystosowane specjalnie do czytania. Są to bardzo małe, nierzucające się w oczy lampki z wysuwanymi reflektorami, które oświetlają stronice. Można je zamontować nie tylko w sypialni, ale też w salonie, na przykład nad kanapą, na której lubimy czytać.

Sprawdź kinkiety i kilka inspiracji:

 1. Joel Grande
 2. Emina
 3. Venice
 4. Arigato
 5. Digit LED
 6. Baluna
 7. Rebecca
 8. Domino
 9. Terra

Nocne światło

Tak, jak wspominaliśmy na początku, oświetlenie to nie tylko lampy montowane obok łóżka. Jest to także rodzaj oświetlenia, które montowane jest w ciągach komunikacyjnych domów i wykorzystywane jest w nocy. Na czym to polega? Chodzi o delikatne światło, zazwyczaj ledowe, na przykład oczka ścienne lub taśmy led mocowane w korytarzach czy na schodach, które uruchamiają się automatycznie po zmroku lub za pomocą czujnika ruchu. Takie światło sprawdza się, jeśli w nocy wstajemy do łazienki lub do kuchni. To także wspaniałe rozwiązanie, jeśli w domu są dzieci. Ich nocne spacery często przysparzają wielu problemów. Maluch, który nie sięga do włącznika próbuje spacerować po ciemku. Nocne oświetlenie, które uruchamia się automatycznie zapewnia mu bezpieczeństwo. Jeśli jesteś w trakcie aranżowania swojego domu lub mieszkania, zastanów się nad tematem nocnego oświetlenia. Jest to zagadnienie warte uwagi.

Rekomendowane artykuły